Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bischofshofen, významné lyžařské středisko

V údolí řeky Salzach a na úpatí masívu Hochkönig, který se tyčí do výšky 2941 metrů nad mořem, se rozkládá příjemné malé městečko a známé alpské lyžařské středisko Bischofshofen. Najdeme jej asi 57 km severně od Salcburku.

Osídlení oblasti se datuje až někam do 17. století před naším letopočtem, kdy se zde těžila a následně i zpracovávala měď. Poprvé je pak městečko zmiňováno okolo roku 700 našeho letopočtu, kdy neslo název Pongo. Současný název Bischofshofen se poprvé objevil v dokumentu z roku 1217. Do většího povědomí se město dostalo až s příchodem 19. století, kdy se zde začalo znovu těžit. Těžba přispěla k rozvoji a prosperitě města, dala lidem práci a obživu.

V Bischofshofenu se dochovalo mnoho významných historických památek. V jeho centru najdete například románsko-gotický farní kostel sv. Maxmiliána, který byl vystavěn na místě původního mnohem staršího chrámu z 8. století založeného sv. Rupertem – zakladatelem Salzburku. Uvnitř současného kostela najdete cenné fresky z 15. století a také krucifix sv. Ruperta z přelomu 7. a 8. století.


Autor: wichtelfraeulein

Bischofshofen je dnes také významným lyžařským střediskem proslulým zejména svým skokanským můstkem, který je každoročním dějištěm závodů ve Světovém poháru. Pravidelně 6. ledna se zde pořádá skokanské Turné čtyř můstků. Pro amatérské lyžaře je ve středisku k dispozici 43 lyžařských vleků a spousta sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročností. Centrální poloha Bischofshofenu umožňuje lidem na jeden SKIPAS Skiverbund Amade každý den lyžovat v jiném středisku. Asi 10 minut jízdy autem jsou vzdálena střediska Alpendorf a Hochkönig, o něco dále je pak Flachau a Gasteinertal. Do okolních lyžařských areálů se ale pohodlně dostanete také bezplatným skibusem.

V Bischofshofenu jsou kvalitní lyžařské podmínky od listopadu až do května. S příchodem jara se z městečka stává lokalita vyhledávaná pěšími turisty, kteří milují horské terény náročnějšího rázu. Nedaleko se nachází údolí Grossarltal s nádhernou soutěskou Lichtensteinklamm, která je 4 km dlouhá a zdobí ji až 50 metrové kaskády. Pro děti je skvělým místem pro výlet pevnost Hohenwerfen, nebo největší ledová jeskyně na světě Eisriesenwelt.

- jap -

Předchozí články z Rakouska:
Eisenstadt
Tulln - město růží
Reutte
Wiener Neustadt
Ledové království nedaleko Werfenu

Článek byl zobrazen 7 748 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA