Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bernstein, vyhlášené šperkařské centrum

V rakouské spolkové zemi Burgenlandsko se nachází malé městečko Bernstein, které se stalo vyhlášeným šperkařským centrem. Může za to jediné světové naleziště zelené formy serpentinitu, který je oblíbeným šperkařským kamenem.

V městečku se nachází mnoho uměleckých dílen, z nichž mnohé jsou přístupné veřejnosti a staly se dokonce oblíbenou turistickou atrakcí. Centrum města ukrývá mnohé historické budovy a krásné měšťanské domy. V podzemí jednoho z domů na náměstí se nachází skalní muzeum rodiny Potschů se 105 metrů dlouhým tunelem.

Bernstein se rozkládá na stejnojmenném kopci, na kterém byl vystavěn hrad nesoucí také totožné jméno. Hrad byl postaven Maďary jako opěrný bod v bojích proti Štýrsku, dodnes se na něm dochovaly bašty a bastiony. Část hradu byla přestavěna na luxusní hotel s restaurací, ostatní prostory jsou přístupné veřejnosti.

Nedaleko Bernsteinu se v blízkosti maďarských hranic nachází městečko Lockenhaus, kterému dominuje románsko-gotický hrad z 13. století. Nad městem v nadmořské výšce 507 metrů je možné navštívit rozhlednu, která poskytuje nádherný výhled na město a okolí. Skvělé rozhledy jsou také z hraničního kopce Geschriebenstein vysokého 884 metrů nad mořem.

Asi 15 km směrem na západ od Bernsteinu leží městečko Friedberg, jež bylo založeno v roce 1195 vévodou Leopoldem. Kromě četných měšťanských domů si zde můžete prohlédnout také kostel z 15. století, který byl později barokně přestavěn.

- jap -

Předchozí články z Rakouska:
Lienz ukrytý mezi horami
Villach – povstání z popela
Steyr
Bludenz
Leoben

Článek byl zobrazen 2 698 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA