Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Feldkirch

Malebné město Feldkirch se středověkou atmosférou leží asi 30 km jižně od Bregenzu. Slouží i jako hraniční přechod do Lichtenštejnského knížectví a přezdívá se mu „brána do Rakouska“. Město, ležící na západní hranici rakouské země Vorarlberska při hranicích se Švýcarskem a Lichtenštejnskem má asi 26 tisíc obyvatel.

Centrem staré části města je útulné starobylé náměstí s podloubím a řadou historických měšťanských domů. Sídlo je velmi staré. Bylo postaveno na základech římského vojenského tábora někdy kolem roku 850.

Poprvé byl zmíněn jako „Feldkirchun“ v listině z roku 842, v roce 1218 obdržel městská práva. Tehdy také nechal hrabě Hugo von Montfort postavit hrad Schattenburg, dodnes symbol města. Poslední z hrabat z Montfortu odprodal r. 1375 město a panství Feldkirch hraběti Leopoldu III. von Habsburg. Habsburkové Feldkirch koupili v roce 1390.

Feldkirch má krásné středověké centrum. Roku 1697 město skoro zničil požár. Dóm sv. Mikuláše, založený v roce 1287 arcibiskupem z Brixenu, představuje nejvýznamnější gotickou stavbu Vorarlberska. Procházka centrem vede přes romantická podloubí, věže a brány. Na úpatí hradu se nachází novější část města.

Schattenburg na skále nad městem je původně gotický hrad z 12. stol, který byl neustále opravován a doplňován. V současné době je považován za největší ve Vorarlbersku. Dnes v něm sídlí Národopisné muzeum. Budova radnice pochází z roku 1493, uvnitř zaujmou fresky s výjevy z historie města.

Nejteplejší částí Rakouska je právě ve Feldkirchu v nejzápadnějších oblastech země. Zhruba kilometr od centra se nachází malá zoologická zahrada (Wildpark), na konci července se ve Feldkirchu koná mezinárodní festival klaunů.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 28. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA