Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arlberg

Hranici mezi Vorarlberskem a Tyrolskem a zároveň mezi povodím Dunaje a Rýna tvoří Arlberský průsmyk (1 793 m n. m.). K železničnímu tunelu ve výšce 1 310 m, postavenému v letech 1880 – 1884, přibyl téměř o století později (1978) moderní tunel silniční, necelých 14 km dlouhý.

V létě je Arlbergský region synonymem pro vysokohorskou turistiku, v zimě pro kvalitní lyžování. Tady, v těsném sousedství Tyrolska, se před sto lety začaly odvíjet dějiny rakouského lyžařského sportu. Středisko se nachází v nadmořské výšce 1304 - 2811 m a je místem konání častých lyžařských soutěží ve sjezdovém lyžování.

Alberg nabízí především vynikající možnosti pro lyžování, zdejší areály patří k nejvyhledávanějším v Evropě. Na tyrolské straně leží oblíbené středisko St. Anton, kde se jezdí i závody Světového poháru. Na vorarlberské straně je největším resortem luxusní Lech (1 450 m). Kabinová lanovka jezdí na vrchol Rüfikopf (2 362 m), většina vleků na Kriegerhorn (2 178 m) a Zuger Hochlicht (2 377 m) na opačné straně údolí.

Přes 80 lanovek a vleků, doprava ke sjezdovkám zdarma, běžecké stopy malebným údolím podél řeky Lech, to je pouhý zlomek zimy v Arlbergu. Dobře značené a celoročně udržované turistické stezky umožňují poznávat rozmanitost přírody, historické památky a staré tradice. Několik tras začíná přímo v Lechu, obklopeném přes dva a půl tisíce metrů vysokými horami. To nejlepší je v Albergu zadarmo. Křišťálová pramenitá voda a svěží horský vzduch. Ohleduplní návštěvníci se obejdou bez automobilu. Vše je na dosah ruky nebo dostupné místním autobusem. Relaxace v horské přírodě prospívá srdci, krevnímu oběhu i nervovému systému.

Dostatek sněhu od konce listopadu do konce dubna zajišťuje horským obcím stálý příliv příznivců zimních sportů. Lech vyniká dlouhými táhlými svahy, luxusní Zürs moderními sjezdovými tratěmi a útulný Stuben, bránu Vorarlberska, vyhledávají nejčastěji rodiny s dětmi. S jediným skipasem si lyžaři vystačí na 260 km místních tratí a rovněž i na tratích v sousedních střediscích St. Anton a St. Christoph.

Pro milovníky freeridu je zde učiněný ráj, jelikož více jak 180 km sjezdů vede hlubokým sněhem. Pro snowboardisty jsou zde připraveny krásné freeridové sjezdy (např. vyhledávaná trasa z Rütikopfu) a ve středisku Lech také snowpark s mnoha atrakcemi včetně U-rampy. Oblíbenou aktivitou po náročném lyžování či snowboardování je projížďka na saních tažených koňským spřežením po zasněžených pláních.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 28. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA