Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Molltaler Gletscher

(2100 – 3122 m. n. m.)
V Národním parku Vysoké Taury se rozkládá nejvýše položená lyžařská oblast ve Východních Korutanech.  V údolí Molltal se nachází mohutný stejnojmenný ledovec s celoročním provozem a také další 2 lyžařská centra: Ankogel a Heiligenblut.  Areály jsou i s ledovcem propojeny vleky a lyžování na nich je umožněno s jedním společným skipasem. Celkově tak oblast nabízí kolem 140 km sjezdových tratí. Oproti ostatním střediskům nabízí Molltal přijatelnější ceny skipasů a ubytování.

Samotný ledovec umožňuje lyžování na 50 km sjezdovek, z nichž 5 je modrých, 4 červené a 2 černé. Přeprava lyžařů je zajištěna 3 vleky, 4 sedačkovými a 2 kabinkovými lanovkami a také 1 gondolou. Jejich celková přepravní kapacita je 10 tisíc osob za hodinu. Na ledovci jsou pro lyžování vyhrazeny jihozápadní svahy Scharecku s tratěmi všech obtížností. Najdeme zde dokonce i černou trať, což na ledovci nebývá obvyklé. Navíc perfektně upravované sjezdovky nikdy nejsou přeplněny spoustou lyžařů. Z vrcholu Scharecku je krásný výhled na okolní krajinu s nejvyššími vrcholy Rakouska – včetně 3798 metrů vysokého Grossglockneru. Nejdelší trať Eissee měří 7 km a převýšení dosahuje 1000 metrů. Na ledovec se dostanete za 8 minut podzemní lanovkou Gletscher Express, která má stanici u parkoviště poblíž Flattachu ve výšce 1 222 metrů nad mořem.  Sjezdovky na ledovci jsou dostatečně široké také pro carving i pro snowboarding. Snowboardisté zde najdou navíc funpark s 80 metrovou U-rampou a s několika dalšími překážkami. Jelikož jsou na ledovci kvalitní sněhové podmínky téměř po celý rok, je vyhledáván hlavně pro jarní lyžování na prosluněných svazích. Milovníci běžeckého lyžování najdou ve výšce 2200 metrů, u horní stanice Gletscher Expressu, upravovaný 2,5 km dlouhý běžecký okruh. V nedalekém městečku Obervellach můžete navštívit bazén, saunu či kurty na tenis a squash. Ledovec Molltal je od Prahy vzdálen 550 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA