Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hochosterwitz

Na území Rakouska pobývala spousta mocných šlechtických rodů, a tak není divu, že na mnoha kopcích a skalách nalezneme více či méně zachovalé hrady, či alespoň zříceniny hradů, které připomínají lesk a slávu dávných dob. Jeden z největších hradů Evropy - monumentální pevnost Hochosterwitz stojí na 160 m vysoké skále východně od St. Veitu.

Mohutné hradby v několika pásech obepínají svahy kopce a spojují čtrnáct bran, kterými prochází klikatá příjezdová cesta k pevnosti. Toto mimořádně důkladné opevnění mělo hrad chránit před vpádem Turků. U každé brány číhala na nepřítele nějaká překážka, a tak nedobytný hrad nebyl nikdy obsazen nepřáteli.

Hochosterwitz představuje jeden z největších hradních komplexů v celé Evropě. Poprvé se na tomto místě zmiňovala pevnost jménem Astaruiza (rok 860). Současná rozloha a podoba hradu odráží výsledek rozsáhlé renesanční přestavby starších gotických a románských objektů v letech 1570 až 1586. Uvnitř pevnostní kaple jsou fresky z roku 1570, v dalších hradních prostorách sídlí malé muzeum. Hrad patří již od 16. století rodu Khevenhüllerů.

Interiér této pohádkové původně protiturecké pevnosti, která údajně sloužila jako inspirace k animované verzi Sněhurky Walta Disneyho, je otevřen návštěvníkům stejně tak jako se můžete projít mezi starobylými hradbami a nádvořími a pokochat se výhledy po okolní krajině. Starší občané možná ocení zdejší vybudovaný výtah.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 28. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA