Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Magdalensberg

Na kopci Magdalensberg vzdáleném asi 10 km jihovýchodně od St. Veitu se rozkládalo významné osídlení starověkého keltského království Noricum, prvního státního útvaru na rakouském území. Magdalensberg je kopec vysoký 1 056 m, s rozvalinami starověkého města z pozdně keltského a raně římského období. Na vrcholku je kostelík s trojhlavou kamennou postavou, naznačující pohanské zvyky v okolí.

Dokládají to četné archeologické vykopávky – z doby před příchodem Římanů se dochovaly zbytky opevnění, po Římanech zůstaly základy ulic, chrámů i světských staveb (včetně lázní a obchodů).

Na vrcholu kopce, kterému se do roku 1583 říkalo Helensberg, stojí pozdně gotický poutní kostel sv. Heleny a Magdaleny poprvé zmiňovaný v roce 1262. Uvnitř uvidíte gotický křídlový oltář z roku 1502, do zdí kostela byly zabudovány také kameny z římských staveb, vedle chrámu se nachází pohanský obětní oltář.

Magdalensberg tvoří součást tzv. pouti po čtyřech kopcích (Vierbergewallfahrt). Patgří sem: Magdalensberg, Ulrichsberg, Veitsberg a Lorenziberg. Pouť dlouhou asi 40 km musejí věřící zvládnout za jeden den, vždy druhý pátek po velikonocích. Během cesty se účastní mší a modliteb, sbírají rostliny (např. brčál, jalovec či břečťan), které pak doma pokládají ke krucifixu, a rozdávají sladkosti dětem čekajícím u cesty.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA