Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lurgrotte - nejrozsáhlejší krápníková jeskyně v Rakousku

Asi 20 km severně od Štýrského Hradce se nachází největší a nejrozsáhlejší krápníková jeskyně v Rakousku s názvem Lurgrotte. Táhne se v délce 5 km a je protkána říčkou Lurbach, která v ní také vytvořila četné vodopády.

Jeskyně ukrývá úchvatné krasové jevy, jako jsou stalagmity a stalaktity – největší krápník se nazývá „Der Rise“ neboli Obr a měří 13 metrů. Dále se v jeskyni nachází také podzemní jezero Zierhutsee. K objevení jeskyně došlo v roce 1894, ale až o 40 let později byla prozkoumána v celé své délce. V 70. letech 20. století však během povodní došlo k zavalení její střední části nánosem kamení.


Autor: dѧvid

V jeskyni panuje průměrná teplota okolo 9°C, takže se na prohlídku nezapomeňte pořádně obléct. Prohlídka zabere asi hodinu, otevřeno je od poloviny dubna do konce října. Jeskyně je přístupná ze západu od Peggau nebo z východu od Semriachu. Na obě strany se dostanete ze Štýrského Hradce pohodlně autobusem nebo vlakem. Lurgrotte je tak ideálním místem pro rodinné výlety.

- jap -

Předchozí články z Rakouska:
St. Pölten – v zajetí vody
Perg
Judenburg
Gmünd
Mauthausen

Článek byl zobrazen 3 844 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA