Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Eisenerz

Starobylé hornické město Eisenerz se nachází na úpatí hory Erzberg (1465 m n. m.), 28 km severozápadně od Leobenu. Oblast proslula jako jedno z nejbohatších evropských ložisek železné rudy, navíc mimořádně kvalitní – vyrábí se z ní proslulá štýrská ocel. Ložiska rudy jsou nad míru bohatá a patří dílem Alpinské horní společnosti, dílem těžařským společnostem vordernberským.

Eisenerz má půvabné historické centrum s měšťanskými domy a opevněným kostelem Wehrkirche St. Oswald na skalnatém pahorku. Největší atrakci však představuje hora Erzberg, obrovský povrchový důl s 60 terasami o výšce 6 až 16 m. Její červený povrch kontrastuje s okolní lesní zelení. V rámci prohlídky se můžete podívat do opuštěných dolů uvnitř hory nebo se v obrovském nákladním autě projet po terasách (s výkladem). Ve městě lze navštívit muzeum hornictví.

Tipy na výlety
Asi 4 km SZ od Eisenerz se nachází zámek vévody Arnulfa Bavorského Leopoldstein s nádherným jezerem Leopoldsteinským (hloubka 158 m).

Leoben je druhé největší štýrské město. Leoben dnes patří mezi významná kulturní centra, zvláště díky modernímu prostoru Kunsthalle, který hostí velké výstavy, přitahující návštěvníky z celého Rakouska. První písemná zmínka o něm pochází z roku 982. Už tehdy těžil ze svých bohatých zásob železné rudy a též výhodné polohy na křižovatce železné stezky a důležité obchodní cesty do Itálie. V roce 1797 tu Napoleon podepsal dohodu s císařem Františkem II. Sídlí zde báňská univerzita.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 28. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA