Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bad Radkersburg

Termální lázně Bad Radkersburg na řece Mur leží přímo na hranicích se Slovinskem, jižní břeh již patří slovinskému městečku Gornja Radgona. První zmínka o Bad Radkersburgu v historických pramenech pochází z roku 1182, na konci 13. století získal Radkersburg městská práva. Bohatl především z obchodu a v 16. století byl na ochranu před Turky obehnán mohutnými hradbami.

Symbolem města je pozdně gotická radnice s osmibokou hodinovou věží a zvonicí. Stojí na náměstí Hauptplatz stejně jako morový sloup z roku 1680. Renesanční palác Herberstorff má krásné arkádové nádvoří a středověkou věž spojenou s hradbami. Zdejší termální lázně s prameny o teplotě kolem 37 °C pomáhají léčit hlavně problémy pohybového ústrojí.

V nejjižněji položených termálních lázních se vše točí kolem pohybu a zdraví. V termálních lázních, celoročně otevřeném 50m sportovním bazénu, velkolepém světě sauny, při masážích ve vitálním studiu a kulinářských výletech do lázeňské restaurace načerpáte energii podle všech pravidel umění požitku. V Mobility Check Center zajišťují lékaři, fyzioterapeuti a kvalifikovaní trenéři širší nabídku fitness a relaxace a sestaví individuální tréninkové plány po podrobném sportovně lékařském vyšetření.

Rozsáhlá síť cyklistických tras a značených běžeckých tras s vyznačenými kilometry, organizované běžecké akce a vycházky, jakož i bezplatné aktivní a vitální programy cíleně podpoří tělesnou kondici.

Štýrsko, země termálních lázní, využívá rašeliny, soli a léčivých pramenů pro blaho svých hostů. A to hlavně v lázních Bad Blumau, Bad Aussee nebo Bad Radkersburg. Cítit se fit, to je přání většiny populace. Jsou si toho vědoma nejen všechna ozdravná zařízení, ale také lidé, kteří podléhají nástrahám těchto dní. Navštivte proto rakouské lázně a odbourejme stres, který vás tíží a zbavte se nemocí. Dopřejte si chvíle odpočinku a radosti.

Murská cyklostezka
Jedna z nejrozmanitějších cyklostezek Rakouska začíná v národním parku Hohe Tauren v hornatém kraji Lungau, kde je řeka Mur malým, prudkým potůčkem a cyklistická trasa je trochu příkřejší. Cyklostezka plná kontrastů povede cyklisty od průzračného pramene řeky Mur, salcburských specialit, k oblíbenému štýrskému dýňovému oleji, až k horkým zřídlům štýrské termální oblasti do svého cíle v Bad Radkersburgu, ve městě na hranicích se Slovinskem. Spolu s četnými historickými městy a památníky stejně jako s městem Graz (Štýrský Hradec), který je „nejpřátelštějším městem cykloturistů“, se stará Murská cyklostezka o nezapomenutelný kulturní a kulinářský zážitek.

Murská cyklostezka nabízí ideální napojení na okolní cyklostezky: v Brucku an der Mur ústí stezka R5 z údolí Mürztal a ze Semmeringu, v Leibnitzu se můžeme napojit na síť cyklostezek jihoštýrské vinařské oblasti a v Bad Radkersburgu je napojení na síť cyklostezek termální oblasti.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 28. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA