Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rust

Rust se nachází v lokalitě Rakousko a administrativně spadá město pod region Burgenland. Jedno z nejmenších rakouských měst leží na západním břehu Neziderského jezera asi 15 km východně od Eisenstadtu. Je střediskem turistiky, ale zejména vinařství. Révu zde pěstují odedávna, už ve středověku bylo zdejší víno proslulé svou lahodnou chutí. V roce 1524 získali místní vinaři oprávnění značit své sudy písmenem R (s korunkou), které dodnes značí záruku kvality.

Rustu se přezdívá „město čápů“. Přilétají sem ve velkém množství v březnu, hnízdí, vyvádějí mladé a na konci srpna odlétají. Město i jeho obyvatelé se snaží o jejich ochranu. Na střechách domů lze vidět plošiny, kde si čápi mohou stavět hnízda. Lidé žili v oblasti dnešního Rustu už před začátkem našeho letopočtu, prošli tudy samozřejmě i Římané. První písemná zmínka o místě zvaném „Cell“ pochází z roku 1317. Do roku 1921 bylo městečko součástí Maďarska.

Historické centrum je velmi dobře zachované, nachází se zde mnoho měšťanských domů z doby renesance i baroka, některé mají dokonce gotické jádro. Dochovala se i část opevnění z počátku 17. Století. K nejvýznamnějším památkám patří barokní radnice z roku 1673 a rybářský kostel (Fischerkirche). Uvnitř jsou vzácné románské a gotické fresky, varhany z roku 1705 a gotická madona z poloviny 15. století.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA