Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

hrad Bernstein

Malé městečko Bernstein je jediným světovým nalezištěm zelené formy serpentinou a především proto se stal i vyhlášeným šperkařským centrem. Některé dílny jsou přístupné stejně jako skalní muzeum rodiny Potschů v podzemí jednoho z domů na náměstí) se 105 m dlouhým tunelem.

Městečko Bernstein na úpatí stejnojmenné hory se může pochlubit také stejnojmenným hradem. Hrad patří k nejstarším hradům postaveným Maďary a sloužil jako opěrný bod proti Štýrsku. Hrad vznikl kolem r. 1200 (první zmínka se datuje z r. 1248). Ve 14. a 15. století docházelo na hradě k novým výstavbám hradu a mocného pevnostního okruhu. V roce 1647 byl vnitřní hrad zničen výbuchem prachu po zásahu blesku. Od roku 1892 byl hrad v majetku rodiny Almásy.

Původní hradní věž stála pravděpodobně v místech západního traktu. Vnitřní hrad tvoří uzavřený dvoupodlažní komplex na ledvinovitém půdorysu. V severovýchodním nároží se nachází čtverhranná středověká věž s horním poschodím a helmicí dostavěnou v 18. století. Ve východním traktu je situován rytířský sál s figurálními reliéfy z Ovidiových Proměn. Zařízení hradu pocházející ze 17. – 18. století tvoří intarzované dveře, kachlová kamna a zajímavé nástěnné malby. Malá kaple v jihovýchodním nároží s polokruhovou apsidou byla zřízena v 18. století.

Dnes je hrad v majetku hrabat Kueffsteinů. V současné době funguje v jeho části luxusní hotel a restaurace, zbytek je přístupný veřejnosti. V okolí se nacházejí hrady Lockenhaus, Schleinig a v sousedním Dolním Rakousku hrad Kirchschlag.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 28. sezónu plníme vaše sny.
  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.

Bernstein, vyhlášené šperkařské centrum

Bernstein, vyhlášené šperkařské centrum

V rakouské spolkové zemi Burgenlandsko se nachází malé městečko Bernstein, které se stalo vyhlášeným šperkařským centrem. Může za to jediné světové naleziště zelené formy serpentinitu, který je oblíbeným šperkařským kamenem.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA