Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pozoruhodný kraj Böhmerwald v Horním Rakousku

Poznejte hornorakouský Böhmerwald a jeho originální Spa & Wellness hotel Almesberger v městečku Aigen v regionu Mühlviertel.

Böhmerwald, zelená střecha Evropy je částí nejstaršího středohoří Evropy a patří k území transkontinentálního vodního rozmezí tří zemí. Čech, Bavorska a Horního Rakouska. A tak možná z historického a geologického hlediska snad i důvod, proč právě v Českém lese a na Šumavě jsou stromy obzvláště zelené, vzduch neobyčejně čistý a voda tak nádherně průzračná.

Úplně nahoře na horském hřebenu „Böhmerwaldu“ rozhoduje jen pár centimetrů o tom, jestli později skončí dešťová kapka u severního moře, nebo jestli přes Dunajskou deltu dosáhne Černého moře. Vltava a Dunaj se zde přiblíží na rozhraní pouhých 30km. Před více než 300 miliony let vzniklé vodní rozhraní, ztratilo vlivem povětrnostních podmínek již více než dvě třetiny své původní hladiny a tím vznikla kouzlem opředená, nádherná, kopcovitá krajina zvaná Mühlviertel.

Neobyčejně výrazně působí geologická minulost na vrcholcích: mladé granitové žíly se před 250 miliony lety prodraly rulou a „trůní“ nyní – větry a dešti obnažené od drobného štěrku a hlíny – docela nahoře. A možná právě tato síla přírody je příčinou která způsobila, že lidé zde vyvinuli neobyčejné síly. Léčitelé a proroci dávají v posledním století zřetelně přednost tomuto kraji, nachází se zde mnoho mystických míst a ještě více povídek a bájí o tom co všechno se zde stalo.

A ještě dnes – zapomenete-li na Váš „mobilní telefon“, kurzy akcií a všechno ostatní – má tento les svou magickou sílu. A jestliže právě teď, tam nahoře prší, rozhoduje se malá dešťová kapka kam popluje.

Městečko Aigen je turistické centrum oblasti Mühlviertel hornorakouského regionu Bömerwald. Vše začalo v roce 1242, ve kterém Propst Heinrich z (nadace fondu) Stift Schlägl, umožnil 21 rodinám stavbu sídliště na vlastním což v překladu znamená "Eigen" území. Z toho vznikl Aigen.

Kdyby Aigen neležel na tak důležité obchodní cestě, po které se dováželo zboží jako sůl a lněné látky do Čech-Böhmen a odtud nazpět k Dunaji zase sklo - Aigenu by bylo v roce 1362 jistě obchodní právo upřeno. Tak se tu dá dodnes stále dobře žít, nehledě k tomu, že v letech 1585, 1802 a 1852  tržiště až po základy vyhořelo, bylo však znovu vybudováno na již stávajících základech.

Důvod: domy zde byly vázány také vždy na určité cechy. Tím je dáno, že obchod s kůží jím byl již před 400 lety, řeznictví kam až vzpomínky sahají řezník a dnešní Almesberger - byl pivovar.  
V hotelu Aslmesberger, ležícím přímo na půvabném náměstíčku naleznete perfektní zázemí.  

http://www.almesberger.at/cz/?tao_campaign=cat3mjpumw

Odtud můžete vyrážet na výlety do přírody v každém ročním období, které se opravdu vyplatí.
Švarzemberský kanál, kamenné moře, vyhlídka na Lipno, Hochficht
vysoký 1338 metrů je oblíbeným lyžařským střediskem a v zimě i v létě cílem mnoha výletů, které okouzlí rekreanty svojí ryzí přírodní krásou. Zde další obrázky z tohoto pozoruhodného kraje, jako jsou např. Bavorské luhy a další.

http://www.almesberger.at/cz/regin/proda/bayrische-au/?tao_campaign=cat3mjpumw

Švarzemberský kanál byl zbudován na konci osmnáctého století, jeho úkolem bylo plavit topné dřevo z Böhmerwaldu, přes transkontinentální vodní rozhraní do Dunaje a pak dále do Linze, Vídně a Budapešti. Švarzemberský kanál platil (a platí) jako technický zázrak. Dnes se těší oblibě především u příznivců pěší turistiky a cyklistů. Skoro maratonská trasa, kterou kanál Böhmerwaldem protéká v 1000 metrech nadmořské výšky, kromě znatelného spádu nebo stoupání.

Odpočinek hledající, sportovní nadšenci a milovníci přírody si tu přijdou na své. Mnoho pozoruhodností, kulturních památek a zajímavostí jako je jistý proslulý "muž se sluncem", farní  kostel, hora Kalvarien s kaplí, nebo socha spisovatele a milovníka tohoto kraje Adalberta Stiftera. Vaše dovolená zde bude spojena s mnoha nezapomenutelnými zážitky, aktivně ale také zcela nenuceně, velmi kulturně bohatými. Tady v takzvaném trojúhelníku tří zemí  Německa, Rakouska a Čech můžete sledovat stopy Evropské kultury až do středověku - například Švédský můstek nebo středověké obranné ležení z 15 století.

Wellness hotel Almesberger Vám nabízí komfortní zázemí, luxus s příjemnou domácí atmosférou a navíc perfektní relaxaci ve svém báječném Wellness & Spa zařízení. Dopřát si můžete mnoho originálních koupelí, či orientálních procedur. V úžasné relaxační oáze Aquaris na 5000m². Wellness & Spa zařízení v hotelu Almesberger je jedinečným zážitkem, sauny vyhřívané venkovní bazény a  whirlpooly, exotická ošetření jako Sebia med – cesta do pouště, masáže z celého světa, Thai, La stone, zvuková masáž tibetskými mísami, léčebné terapie a mnoho dalšího...

https://hotel-almesberger.viomassl.com/cz/wellness/aquaris/?tao_campaign=cat3mjpumw

Vychutnejte si třeba koupel ve vonící kádi piva. Ten kdo má rád pivo, ten už o tom možná snil,  koupat se v pivě a popíjet pivo. Tento sen se stane skutečností a je stejně tak zdravý, jako zábavný. Vitamíny a výživné látky z chmelu, sladu a kvasnic budou vděčně přijaty pokožkou a chlazené točené naším hrdlem. Nabídky naleznete zde!

http://www.almesberger.at/cz/krasa/koupele/pivn-koupel/?tao_campaign=cat3mjpumw

Masážní oddělení hotelu Almesberger získalo v roce 2008 1. místo v magazínu Relax-Guide, to je velmi uznávaný rakouský magazín na téma hotely & wellness, který testoval na kvalitu celkem 900 rakouských Wellness-hotelů a Almesberger obdržel v této soutěži první místo!

Tato skutečnost vyvolala samozřejmě mediální rezonanci a o tomto úspěchu informovali nejčtenější rakouské noviny a magazíny jako Format, News, Woman a Wienerin po celý týden. Jedná se o nejvyšší vyznamenání, které na tomto rezortu v Rakousku existuje.

Nový životní styl „lifestyl“, výživa a koncept „forever young“ to jsou důležitá témata v hotelu Almesberger, léčebné programy, body check, burnout profylaxe a uvolnění napětí, program 50+ a woman balance energy jsou součástí komplexního programu zdravého životního stylu, jehož velmi důležitou součástí je výživa, od poradenství až po velice chutnou kuchyni, vše z domácí kuchyně, pekárna, cukrárna.  Jako spoluzakladatel "forever-young“ hotelů" nabízí Almesberger  samozřejmě také programy poradenství zdravé výživy. Na Vaše přání, Vám zde nabídnou speciální individuální přípravu pokrmů a budou vařit pouze pro Vás (shlédněte např. Nutrition Check).

Důraz se klade na vysokou hodnotu potravin, používají se čerstvé přísady vždy dle možností produkty domácích sedláku, lovců a rybářů z regionu.

http://www.almesberger.at/cz/hotel/paualn-nabdky/lifestyle/?tao_campaign=cat3mjpumw

Jako děti jsme běhali celý den po venku, snědli co nám přišlo do rukou a žili jsme své sny v našich hrách, žili jsme tady a teď, byli jsme jednoduše šťastní a často jsme se smáli - asi tak čtyři sta krát každý den.

Jako dospělé nás smích přešel – právě patnáct krát za den se v průměru smějí dospělí v Evropě. Máme málo pohybu, zato sedíme skoro nepřetržitě, ať už v autě, na pracovišti nebo doma. Jíme "vědomě" a zakazujeme si požitky. Na sny nemáme čas, o ten nás ochuzuje stress.  A jestliže máme čas na "denní snění", myslíme na včerejší problémy a na zítřejší starosti.

Výživa je velmi důležitým tématem šéfkuchař a junior chef hotelu Peter M. Gruber je u nás odpovědný za výživu (na snímku v otevřené kuchyni se švédskými stoly při přípravě snídaní) - jeho vztah k tématu výživa je velmi osobní, v devatenácti letech vážil totiž 126 kilo a kdyby býval nepoznal Dr. Ulricha Strunze, bylo by jich zřejmě ještě mnohem víc.

Od té doby má za sebou 21 maratonských běhů, pětkrát absolvoval závod "Ironman", jednou trojnásobného Ironmana a desetinásobného Ironmana má na programu tento podzim.

Přesvědčte se sami o tomto fascinujícím kraji a báječném pobytu v relaxačních zařízení hotelu Almesberger. Informace o hotelu a všech možných aktivitách v Böhmerwaldu naleznete na našich webových stránkách.

http://www.almesberger.at/cz/?tao_campaign=cat3mjpumw

Článek byl zobrazen 6 673 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA