Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tyrolsko - horský svět v srdci rakouských Alp

Tyrolsko je rájem pro milovníky horské turistiky, horolozce i všechny ty, kteří dokáží ocenit krásu velehor. Potřebujete-li si odpočinout a nabrat nové síly, pak je pro vás tento kus Rakouska jako stvořený. Za necelých šest hodin dojedete z Prahy do zcela jiného světa ...

Tyrolsko je jednou z nejnavštěvovanějších rakouských zemí vůbec – nejenom díky svým dominantám jako jsou hory, lesy, alpinismus a zimní sporty, ale také díky tradičnímu folklóru. Spolková země na západě Rakouska se dělí na větší Severní Tyrolsko a menší Východní Tyrolsko, obě části od sebe odděluje město Salzburk. Metropolí a současně největším městem spolkové země je však Innsbruck.   

Prakticky celé území Tyrolska zabírají Alpy. Široké a hluboké údolí Innu tvoří přirozenou hranici mezi Severními, vápencovými a Centrálními,  krystalickými Alpami. V této oblasti žije také nejvíce lidí a bylo tomu tak od nepaměti. Nejstaršími známými obyvateli dnešního Tyrolska byli Ilyrové a Keltové, které si na konci starověku podmanili Římané a zůstali zde až do 7.století, kdy je vytlačili Bavoři. Ve 12. století zemi pod svou vládu sjednotil šlechtický rod Vintschgauerů, později známý jako hrabata z Tirol (podle rodového hradu Tirol u Meranu). Později zdědili tento kus země Habsburkové, kteří k němu časem připojili sousední italské Tridentsko – to se však v budoucnu ukázalo jako nešťastné, neboť po mnohých tahanicích bylo Tridentsko a nakonec i převážně německo-jazyčné Jižní Tyrolsko připojeno k Itálii.


Foto: Salzburk

Dnešní Tyrolsko je především synonymem zimní lyžařské dovolené, k nejznámějším střediskům patří Kitzbühel, St. Anton im Tirol, Kaiserwinkl nebo Lienzer Dolomiten. Všechny tyrolské lyžařské oblasti disponují kvalitním zázemím a pestrou nabídkou sportovního vyžití. Výběr sjezdovek, slunce a sníh uspokojí i toho nejnáročnějšího lyžaře. Večerní spočinutí v příjemné vyhřáté hospůdce u dobrého jídla a „šnapsu“ s typickou tyrolskou hudbou v pozadí umocňuje horskou romantiku.

Neméně atraktivní je Tyrolsko i v létě, kdy je vyhledávaným cílem pro vysokohorskou turistiku. Nejkrásnější stezky vedou napříč Stubaiskými, Ötzalskými, Kitzbühelskými a Zillertalskými Alpami, zdolávat je můžete pěšky i na kole. Přírodní krása horských údolí, potoků a kulisa zasněžených alpských vrcholů zaručují nezapomenutelnou dovolenou. O zážitek víc si můžete dopřát, navštívíte-li v létě vyhlášený festival staré hudby na zámku Ambras.

Autor: Lucie Kaspříková

Článek byl zobrazen 3 753 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA