Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Do Rakouska nejen na hory, ale i do termálů

Rakousko máme tradičně spojeno s lyžováním a horami. Většina turistů nejen z Čech tam opravdu jezdí především za skvělými sjezdovkami nebo pěší či cykloturistikou. V Rakousku ale také najdeme množství vyhlášených termálních lázní. Kam konkrétně se vydat na wellness pobyt?

Rakousko nabízí, možná k překvapení všech, kteří dosud jezdili za termálními prameny pouze do Maďarska, kromě horských masivů a jezer také termální lázně. Vzhledem k různorodosti Rakouska si můžete vybrat typicky městské lázně, kam dojedete za 40 minut z Brna, nebo termály obklopené zasněženými horami.

termální lázně v Rakousku
Foto: Termální lázně Therme Laa

Mezi oblíbené, zejména díky své poloze, patří termální lázně Therme Laa v městečku Laa an der Thaya. Město leží na hranicích s Českou republikou, z Mikulova i ze Znojma je to do lázní pouhých 30 kilometrů. Všechny bazény napájí léčivý pramen Laa Thermal Nord I, obsahující sodík, chlorid, jód a minerály. Termální voda má výstupní teplotu 42 °C a pro kůži příjemnou hodnotu pH 7,36. Voda má příznivé účinky na kardiovaskulární systém, pohybový aparát, nervovou soustavu a využívá se i při některých onemocněních očí. Areál lázní se rozpíná na celkové ploše 7 800 m2, najdete v něm 3 hlavní bazény, saunový svět, dětský svět a mnoho odpočinkových zón k relaxaci a uvolnění. Ubytovat se zde můžete např. v hotelu Therme Laa Superior a využít některý ze zvýhodněných víkendových balíčků po dva nebo rodinný balíček.

termální lázně v Rakousku

termální lázně v Rakousku

termální lázně v Rakousku
Foto: Hotel, sauny a bazény v Therme Laa

V okolí Laa an der Thaya můžete navštívit hradní ruinu Falkensteinu a původní sklepní uličky, půjčit si kolo nebo elektrokolo a vyrazit do okolní krajiny, zahrát si golf v nedalekém Poysdorfu nebo se projet na cyklodrezíně poháněné vlastními silami.

Pokud vás láká relaxace uprostřed hor, nebo byste si rádi odpočinuli v termálech po celodenním lyžování, navštivte tyrolský Aqua Dome. Termální lázně s neopakovatelnými výhledy na okolní horské masivy leží poblíž městečka Längenfeld, asi 75 kilometrů za Innsbruckem a přibližně 560 km od Prahy. Není to tedy ideální úplně destinace na víkendový pobyt.

termální lázně v Rakousku
Foto: Termální lázně Aqua Dome

Podobné umístění, tedy termální bazény obklopené horami, mají i další lázně, např. Alpentherm Gastein nebo Falsentherm Gastein, asi 100 km jižně od Salzburgu, Alpentherme Ehrenberg poblíž rakousko-německých hranic.

Pro někoho bude možná překvapením, že termální lázně najdeme také v rakouské metropoli, ve Vídni. Jmenují se Therme Wien a jsou poměrně rozlehlým areálem s několika lázeňskými zónami s celkem 17 bazény a vířivkami, a samozřejmě saunovou zónou. Návštěvu Vídně nabitou památkami můžete napříště pojmout i jinak, nebo si výlet na vánoční trhy prodloužit, zamluvit si ve Vídni ubytování a vyrazit do lázní.

termální lázně v Rakousku
Foto: Therme Wien ve Vídni

- PR článek -

Článek byl zobrazen 7 943 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA