Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hochfuegen - Hochzillertal

(600 – 2500 m. n. m.)
Nad vesničkami Aschau, Kaltenbach a Fugen se téměř uprostřed Zillertálského údolí nachází lyžařský areál Hochfuegen – Hochzillertal. Ten byl propojen se sousedním areálem Hochzillertal – Kaltenbach a ten je nyní jeho součástí. Středisku se dostalo mezinárodního věhlasu, když získalo od německé společnosti Skiresort Service International bronzové ocenění v testu všech alpských středisek. Nedaleko se rozkládají další významné lyžařské areály, jako například Zillertal Arena, Zillertal 3000 či ledovec Hintertux.

Celkově je zde lyžařům k dispozici 145 km sjezdových tratí, z nichž 19 je modrých, 18 červených a 9 černých. Přeprava lyžařů je zajištěna pomocí 23 vleků, 12 sedačkových a 5 kabinkových lanovek s přepravní kapacitou 38 tisíc osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a 70 % z nich také uměle zasněžováno technickým sněhem. K lyžování totiž slouží převážně jihovýchodní svahy a sjezdovky jsou situovány nad hranicí lesa. Nejlépe se na tyto tratě dostanete z vesničky Kaltenbach z údolí Zillertal nebo z hotelové vesničky Hochfugen, která leží ve výšce 1500 metrů nad mořem. Celá oblast je protkána asi 120 km upravovaných a značených běžeckých tratí. U sedačkové lanovky Krössbichl v Hochzillertalu je připraven snowpark s halfpipe, další je pak umístěn u sedačky Sonnenjet a nabízí skoky, raily a mnoho dalších překážek.

Až budete z lyžování unaveni, navštivte ve vesničce Fugen nově otevřené lázně Erlebnistherme Zillertal. Dalším důležitým centrem Zillertalu je městečko Mayrhofen s aqvaparkem, kde je k dispozici bazén, klouzačky, sauna, pára i solárium. O zábavu se pak postará bowling, kluziště, fitness centrum, tenis a kasino. Nezapomeňte také obhlídnout všechny obchody a obchůdky se suvenýry a nejrůznějším zbožím. Místní restaurace lákají širokou nabídkou velmi chutných jídel. Středisko je od Prahy vzdáleno 540 km.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 29. sezónu plníme vaše sny.
  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA