Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dachsteiner Gletscher

(1700 – 2700 m. n. m.)
Asi 80 km na jih od Salcburgu se ve Vysokých Taurách nachází lyžařské středisko Dachsteiner Gletscher nabízející lyžování na stejnojmenném ledovci. Tento areál je nejvýše položeným v celé oblasti Vysokých Taur, která se rozkládá kolem údolí řeky Ens. Přestože milovníkům sjezdového lyžování je k dispozici jen velmi omezená nabídka tratí, je toto středisko vyhledáváno kvůli zdejším přírodním krásám a jedinečné okolní krajině. Dachsteinský ledovec umožňuje lyžování i během letních měsíců, najdete na něm centrum pro alpské a severské lyžování.

Pro sjezdaře je zde připraveno 5 km tratí, z nichž 2 jsou modré, 2 červené a 1 černá. O přepravu lyžařů se starají 4 vleky, 1 sedačková a 1 kabinková lanovka s celkovou přepravní kapacitou 4000 osob za hodinu. Areál na ledovci patří k nejmenším v oblasti a díky převážně nenáročným sjezdovkám je vyhledáván rodinami s dětmi. Spíše než sjezdaři si zde užijí snowboardisté a běžkaři. V létě se zde setkávají běžkaři ze všech možných koutů Evropy a oblast se stává jakýmsi běžkařským kempem, jelikož se zde nachází neobvyklé množství běžeckých tratí ležících v nadmořské výšce nad 2 500 metrů. Připravují se zde reprezentanti mnoha zemí a potkat zde můžete i ty naše. Snowboardisté si mohou zařádit v relativně rozsáhlém Burton Snow Parku s halfpipe, skoky a mnoha dalšími atrakcemi. Ve středisku jsou široké možnosti ubytování v zařízeních různých cenových kategorií a také velký výběr aktivit pro trávení volného času. Ledovec Dachsteiner Gletscher je od Prahy vzdálen 420 km.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 29. sezónu plníme vaše sny.
  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA