Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pruggern

(680 – 1 650 m n. m.)
Malá obec Pruggern v údolí Ennstal se nachází ve výhodné poloze nedaleko známého lyžařského střediska Schladming. Nad vískou Pruggern se nachází prázdninová vesnička, kterou tvoří areál s luxusními chatami v nadmořské výšce 1 200 m, necelých 300 metrů nad základní stanicí lanovky. V areálu nechybí obchod s potravinami a potřebnými základními věcmi. Vesnička je velmi dobře přístupná autem.

Chalupy se nacházejí na velmi klidném, slunném místě s nádherným výhledem na horské scenérie a údolí Ennstal. Jsou postaveny uprostřed lyžařské a turistické oblasti Galsterbergalm. Asi 10 km od prázdninového areálu se nachází i nástup na lyžařskou houpačku Hauser – Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Poklidná atmosféra střediska v kombinaci s příznivými cenami ubytování jsou předpokladem pro skvělou rodinnou dovolenou.

V bezprostřední blízkosti prázdninové vesničky Pruggern leží menší lyžařské středisko Galsterbergalm (800 – 1 986 m) s 20 km sjezdových tratí, převážně střední obtížnosti. Tato lyžařská oblast je součástí oblasti Skiparadies Dachstein - Tauern s 86 lanovkami a vleky a 152 km připravených sjezdovek. Uměle osvětlená sjezdovka a 7 km dlouhá osvětlená přírodní sáňkařská dráha (jedna z nejdelších v Rakousku) vede přímo kolem chalup. Středisko se může pochlubit FIS sjezdovkou dlouhou 6,5 km, která je druhá nejdelší v rámci celého regionu. Zalyžují si tu skutečně i náročnější lyžaři, protože se zde nachází nejdelší úsek s časomírou v regionu. Také se tu koná večerní lyžování.

Nabízí se tu také možnost běhu na lyžích, zimní turistiky na sněžnicích nebo jízda na koňmi tažených saních. V místě naleznete jezdeckou stáj a tenisové kurty. Dalšími lákadly jsou 10 km vzdálené jezero, golfové hřiště nebo rafting, obojí v 15kilometrové vzdálenosti. Je tu také možnost přímého napojení na cyklostezku Alpentour Steiermark. Od chat vedou pěkné turistické stezky k pastvinám.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA