Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bad Gastein

(843 – 2686 m. n. m.)
V údolí Gasteinertal, které najdeme na okraji oblasti Ski Amadé, se rozkládá lázeňská oblast s městečkem Bad Gastein proslulým širokou nabídkou lázeňských služeb a skvělými možnostmi pro lyžování. Oblast tvoří 4 lyžařská střediska, která jsou navzájem propojena pravidelně jezdícími skibusy. Jsou to střediska Dorfgastein, Bad Hofgastein/Bad Gastein, Graukogel a Sport Gastein. Bad Gastein je obklopen alpskými vrcholy Stubnerkogel měřícím 2245 metrů a Höllbrunnbichl s výškou 1983 metrů nad mořem. Přímo v centru města můžeme pozorovat nádherný Gasteinský vodopád. Zdejší léčivé termální prameny se využívají již od doby Rakousko – uherské monarchie. Léčí se zde především revmatismus, dna, poruchy krevního oběhu a nervové choroby. Lázně se staly světoznámými díky svým 18 radioaktivním pramenů s teplotou vody až 47° C. Bad Gastein poskytuje služby na vysoké úrovni, nechybí zde kasino, kongresové centrum, řada kaváren a obchůdků.

Většina tratí v lyžařském areálu má východní nebo západní orientaci a celkově je zde lyžařům k dispozici 201 km sjezdových tratí. Zalyžovat si můžete na 14 modrých, 41 červených a 9 černých sjezdovkách. Přeprava lyžařů je zajištěna 18 vleky, 19 sedačkovými a 11 kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 71 tisíc osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a 60 % z nich také zasněžováno technickým sněhem. Na začátku údolí najdeme středisko Dorfgastein s 80 km sjezdovek, dále narazíte na dvoj-areál Bad Gastein/ Bad Hofgastein. Toto středisko se pyšní 8 km dlouhými sjezdovkami s převýšením 1500 metrů, které vedou z vrcholu Hohe Scharte. Na konci údolí se nachází ještě 2 menší areály Graukogel a Sport Gastein se sjezdovkami až do výšky 2680 metrů nad mořem. Oblast Graukogel byla navíc také hostitelem mistrovství světa. Milovníci klasického lyžování ocení 150 km upravovaných běžeckých tratí, jejichž sjízdnost je závislá na sněhových podmínkách. V Dorfgasteinu čeká na snowboardisty snowpark s halfpipe. Po lyžování si můžete zajít na relaxaci do komplexu Alpen Therme v Bad Hofgasteinu a Felsen Therme v Bad Gasteinu.  Dále můžete využít kryté tenisové kurty, sáňkařskou dráhu nebo ledovou horolezeckou stěnu. Bad Gastein je od Prahy vzdálen 460 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA