Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Solden

(1377 – 3249 m. n. m.)
V horní části tyrolského ledovcového údolí Őtztal se nachází jedno z nejkvalitnějších ale zároveň také nejdražších středisek v Rakousku.  Kromě kvalitních a upravovaných sjezdovek se zde totiž rozkládá největší lyžařská ledovcová oblast východních Alp. Ledovec Rettenbach a Tiefenbach zaujímají rozlohu 20 km2 a jejich ledovcové oblasti jsou ve výšce 3000 metrů spojeny lyžařským tunelem. Umožněno je tak lyžování nejen v zimních, ale i v letních měsících. Na ledovce se dostanete pomocí lanovkového mostu vedoucího ze Solden, přes tzv. Golden Gate. Kromě skvělých lyžařských možností nabízí středisko také rušný společenský život a širokou nabídku aprés-ski zábavy. Svou úrovní je Solden podobný luxusním střediskům, jako je například Kitzbühel nebo Lech.

Připraveny jsou zde sjezdovky všech stupňů obtížnosti, kde si na své přijde opravdu každý a najdete zde také široké tratě vhodné pro carving.  Oblast je přitažlivá rovněž díky možnosti lyžařského putování po tzv. Big3, kde se během jednoho dne můžete kochat nezapomenutelným pohledem z vrcholu tří třítisícovek: Schwarze Schneid, Tiefenbachkogl a Gaislachkogl. Pokud se vydáte na tuto jedinečnou trasu, ujedete za den 50 km a zdoláte úctyhodných 10 tisíc výškových metrů. V Soldenu se lyžuje na úbočí Gaislachkogelu a Giggijochu, kde jsou sjezdovky orientovány převážně na východ. Obě části jsou propojeny sedačkovými lanovkami vedoucími přes Rettenbachtal. Lyžařům je zde k dispozici 146 km sjezdových tratí, z nichž 13 je modrých, 27 červených a 10 černých. Přeprava lyžařů je zajištěna pomocí 10 vleků, 19 sedačkových a 5 kabinkových lanovek s celkovou přepravní kapacitou 70 tisíc osob za hodinu. Všechny tratě jsou pravidelně upravovány a 45 % z nich je také uměle zasněžováno technickým sněhem. Pod Gaislachkogelem jsou připraveny spíše náročné černé a červené tratě. Oblast Giggijoch s ledovci je určena pak spíše pro méně náročné a začínající lyžaře. Abyste se k ledovcům vůbec dostali, musíte využít pěti různých přepravních zařízení. I když jsou ledovce vzdáleny jen kousek od sebe, každý z nich nabízí jiné podmínky pro lyžování. Například ledovec Rettenbach je poměrně prudký s převážně červenými sjezdovkami, najdete zde ale také široké carvingové sjezdy. Tiefenbach je oproti němu plošší a po celý den zalitý sluncem. Jeho povrch je pokrytý jednou velmi širokou modrou sjezdovkou.

Běžkaři najdou v okolí Soldenu 16 km upravovaných a značených tras. Nad Giggijochem je pro snowboardisty připraven snowpark s halfpipe, boarders parkem, skoky a raily. V Soldenu je bohatá nabídka aprés-ski aktivit. Navštívit můžete moderní Aquapark se saunou, bazény a tobogány. Využít můžete také místní tenisové kurty. Občerstvení vám poskytne některá restaurace nebo bar. Středisko Solden je od Prahy vzdáleno 590 km. Na konci údolí Őtztal se nachází obec Vent, která má zvláštní charakter. Rozkládá se mezi masívy  Wildspitze  a Ramolkogel ve výšce 1900 metrů nad mořem. Kdysi představovala jakousi horolezeckou základnu, ale i zde byly nakonec vystaveny moderní a drahé hotely. Přesto si obec ponechává svou jedinečnou a příjemnou atmosféru.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA