Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Obergurgl - Hochgurgl

(1793 – 3082 m. n. m.)
V nejzazší části údolí Őtztal se nachází dvě nedávno navzájem propojená střediska Obergurgl a Hochgurgl. Rozkládají se na pomezí Rakouska a Itálie a jejich odlehlost poskytuje záruku klidné a ničím nerušené dovolené bez všudypřítomných davů lyžařů. Svahy jsou orientovány na severozápad, což s vysokou nadmořskou výškou zajišťuje dostatek kvalitního sněhu po celou sezónu. Tento areál však také patří mezi luxusnější a přitahuje především zámožnější klientelu. Areály však někdy nabízí originální možnosti lyžování zdarma, které probíhá vždy jednu sobotu v měsíci nebo při nočním lyžování.

Lyžování je celkově umožněno na 110 km sjezdových tratí, z nichž 23 je modrých, 19 červených a 7 černých. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna 10 vleky, 10 sedačkovými a 4 kabinkovými lanovkami s přepravní kapacitou 37 tisíc osob za hodinu. Středisku dominují dva třítisícové masívy Schermerspitze a Hochfirst, jejichž svahy nabízí sjezdovky všech obtížností a také množství freeridových terénů. Areál Obergurgl je vyhledávaný především pro své náročné černé a červené sjezdovky. V Obergurglu najdete také extrémně obtížnou sjezdovku s boulemi Hohe Mut. Zajímavostí oblasti je, že jsou oba areály navzájem propojeny unikátní horizontální kabinovou lanovkou.  V okolí středisek Obergurgl a Hochgurgl jsou pro běžkaře ve výšce okolo 1800 metrů připraveny tři udržované běžecké okruhy o celkové délce 12 km.  Snowboardistům jsou v Hochgurglu pod Wurmkogelem i v Obergurglu u Festkogelhutte k dispozici halfpipe.

V těchto dvou střediscích není příliš rozsáhlá nabídka aprés-ski aktivit. Musíte se za nimi vydat do nedalekého Soldenu. Navštívit tam můžete moderní Aquapark se saunou, bazény a tobogány. Využít můžete také místní tenisové kurty. Občerstvení vám poskytne některá restaurace nebo bar. Na konci údolí Őtztal se nachází obec Vent, která má zvláštní charakter. Rozkládá se mezi masívy  Wildspitze  a Ramolkogel ve výšce 1900 metrů nad mořem. Kdysi představovala jakousi horolezeckou základnu, ale i zde byly nakonec vystaveny moderní a drahé hotely. Přesto si obec ponechává svou jedinečnou a příjemnou atmosféru. Středisko Obergurgl – Hochgurgl je od Prahy vzdáleno 600 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA