Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lermoos

(1000 – 2120 m. n. m.)
Nejvyšší horu Německa, Zugspitze měřící 2962 metrů nad mořem, obklopuje z rakouské strany několik menších středisek, tvořících velkou tyrolskou lyžařskou oblast Zugspitzarena. Jde o střediska Bichlbach, Lermoos, Ehrwald, Berwang, Biberwier, Heiterwang a Laehn. Díky poloze v krásné a nedotčené horské krajině se staly vyhledávanými letovisky pro zimní i letní aktivní dovolenou, kterou můžete zpestřit řadou nezapomenutelných zážitků. Oblast se rozkládá asi 70 km od Innsbrucku a poskytuje klidnou a ničím nerušenou rekreaci vhodnou také pro rodiny s dětmi.  V oblasti najdeme několik lyžařských areálů, které ale bohužel nejsou navzájem propojeny, neboť se nachází na svazích nejvyšších hor Zugspitze, Sonnenspitze, Grubigsteinu a Hönigu, které jsou odděleny hlubokými údolími. Každý z vrcholů poskytuje mnoho kilometrů sjezdovek nejrůznějších obtížností, kde si na své přijdou jak začátečníci, pokročilí i profesionální lyžaři. Samotné středisko Lermoos představuje důležitou spojnici mezi německým Garmisch-Partenkirchenem a rakouským Imstem. V okolí městečka se rozkládají dva menší lyžařské areály Grubigstein s 33 km tratí a Biberwier – Marienberg se 14 km.

Dohromady je zde tedy lyžařům k dispozici 47 km sjezdových tratí, z nichž 6 je modrých, 6 červených a 2 černé. O přepravu lyžařů na svazích se stará 8 vleků, 7 sedačkových a 1 kabinková lanovka s přepravní kapacitou 15 tisíc osob za hodinu. Údolí řeky Lussbach a Loisach jsou vyhledávány řadou příznivců běžeckého lyžování, jelikož zde najdou 180 km tratí všech náročností a údolí jsou tratěmi doslova protkána. Pro příznivce bruslení je zde také řada bruslařských tratí. Dále je zde připraveno kolem 130 km upravovaných zimních chodníků, které potěší milovníky pěších túr nebo výletníky na sněžnicích. Během výletů se můžete kochat výhledy ostré vrcholky Zugspitze a okolních horských velikánů. Nenechte si ujít výjezd kabinovou lanovkou Tiroler Zugspitzbahn z Obermoosu na Zugspitze, kde překonáte převýšení přes 1700 metrů. Vrchol je v zimě vyhledáván hlavně snowboardisty a vyznavači freeridových sjezdů. Snowboardisté ve středisku najdou ještě snowpark s halfpipe. V lyžařském areálu můžete využít služeb lyžařské školy a školky pro děti, půjčovny snowboardového a lyžařského vybavení a také servis. Chvíle odpočinku zažijete v místním krytém bazénu, sauně, soláriu nebo na masáži. Lermoos je od Prahy vzdálen 491 km.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA