Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Wagrain

V samém srdci Salcburska se ve výšce 850 metrů nad mořem rozkládá příjemné malé městečko Wagrain. Zejména v zimě je v popředí zájmu turistů a lyžařům, přesto si do dnešních dní umělo dochovat svou typickou venkovskou atmosféru. Ve Wagrainu strávíte jak v létě, tak i v zimě skvělou dovolenou.

Wagrain se nachází v okrese St. Johann im Pongau a žije v něm okolo 3 tisíc obyvatel. Město je obklopeno horskými velikány, ze severu je to Öbristkopf (1411 m), na východě Wagrainerhöhe, na západě Grafenberg (1850 m) a na jihu Grindkogel. Centrem města protéká říčka Kleinarleache, která o pár kilometrů dále ústí do většího Salzachu. Součástí Wagrainu jsou i další okolní vesničky a osady, z nichž některé na Wagrain přímo navazují. Jedná se o Hof, Hofmarkt, Schwaighof a Vorderkleinarl.

První zmínka o městě pochází z roku 1243, kdy byla zapsána v knihách Salcburského arcibiskupství, kterému patřila. V té době se však o osadě mluvilo jako o „Wakreinu“, v roce 1350 byl název pozměněn na Wachrain, v roce 1382 ještě na Wakchrain. Zajímavostí je, že i když město ve středověku patřilo katolickému Salcburskému arcibiskupství, žilo v něm vysoké procento protestantů. Podle historických dokumentů muselo z města do exilu následně odejít až 80% obyvatelstva. Převážná většina z nich odešla do Pruska.

Městu dominují dva významné svatostánky. Prvním z nich je gotický farní kostel, který byl v letech 1450 a 1711 upravován a rozšiřován. Uvnitř kostela se nachází hlavní oltář z roku 1976 a také nádherná gotická madona. Druhý kostel nese jméno sv. Františka, byl postaven v roce 1616 v barokním stylu. V současnosti je Wagrain malebným turistickým městečkem, které je plné restaurací, kaváren, barů a uličky jsou lemovány obchůdky se suvenýry. Centrum tvoří hlavní ulice, kolem níž jsou doslova namačkány krásně upravené historické domy.

Do Wagrainu se nejlépe dostanete po dálnici Tauernautobahn (A10), odbočkou na Flachau a dále po státní silnici směřující až do Wagrainu. Wagrain leží v malebném horském údolí, nedaleko známé lyžařské houpačky Flachau – Wagrain, umožňuje tak perfektní přístup na sjezdovky. Navíc je součástí lyžařské oblasti Ski Amadé, která patří k nejlepším v Rakousku. Lyžařský areál ve Wagrainu se rozkládá v nadmořské výšce od 850 do 2000 metrů. Celkem zde na lyžaře čeká 35 km sjezdovek. Převažují náročné černé sjezdovky (18km), dále je zde 14 km středně obtížných tratí a pro začínající lyžaře jsou zde připraveny 3 kilometry sjezdových tratí. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěna pomocí 6 kabinových a 4 sedačkových lanovek a 13 vleků.

Wagrain nabízí perfektní infrastrukturu s několika lyžařskými školami, internetovými kavárnami, restauracemi, sportovními obchody a různými zařízeními pro volný čas. Město se proslavilo také dvěma zajímavými rekordy. Ve zdejším lyžařském areálu byl v roce 2001 dosažen rekord v lyžování bez přestávky v délce 150 hodin, o rok později zde byl zase vytvořen největší sněhulák na světě, který dosahoval výšky 11 metrů. O ubytování návštěvníků se stará spousta hotelů, ale také stylové penziony a apartmány. Přímo ve městě se nachází parkoviště a dolní stanice lanovek.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA