Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bad Hofgastein

Asi 8 kilometrů od lázeňského městečka Bad Gastein ležícího v údolí Gasteinertal se rozkládá starobylá obec Bad Hofgastein. V 15. a 16. století byla díky těžbě zlata jedním z nejbohatších měst v celém Rakousku. V současnosti těží z vysoké zimní i letní návštěvnosti, je nejen mezinárodně známým lázeňským centrem, ale také střediskem zimních sportů.

V salcburském Bad Hofgasteinu spadajícím pod okres Sankt Johann v Pongau žije okolo 6800 obyvatel. Historie tohoto městečka sahá do období římské nadvlády. Ve vrcholném středověku byl Bad Hofgastein významným centrem obchodu, z Itálie do Rakouska a naopak tudy proudilo zboží. Horským údolím se převáželo ovoce, víno, ale také zlato a stříbro. Původně se obec nazývala pouze Hofgastein, současný název Bad Hofgastein získala v roce 1936.

V centru tohoto historického města stojí pozdně gotický kostel zasvěcený Panně Marii. Byl postaven na konci 15. století, zdobí jej barokní oltář z roku 1738 a najdete v něm i gotickou madonu pocházející z roku 1560. Významnou památkou města je zámek Weitmoserschlössel postavený v roce 1554. Původně býval rezidencí bohaté těžařské rodiny Weitmoserů, nyní funguje jako luxusní restaurace.

Bad Hofgastein navštíví ročně okolo 150 tisíc turistů. Značná část z nich sem přijíždí z léčebných důvodů. Z nedalekého Bad Gasteinu, který je známý svými radioaktivními lázněmi, se od roku 1830 transportuje potrubím termální voda až do 8 kilometrů vzdáleného Bad Hofgasteinu. Městu totiž v roce 1820 udělil císař František I. předkupní práva k těmto léčivým pramenům.

Bad Hofgastein ležící v národním parku Hohe Tauern v nadmořské výšce 857 metrů ovšem přitahuje také milovníky zimních sportů. Veřejnosti jsou dostupné areály jako Gasteiner Heilstollen, kde se ještě ve výšce 1280 metrů nachází léčebný lázeňský dům. Návštěvníci si tak mohou užívat wellness i lyžování. Bad Hofgastein vytváří společně s Bad Gasteinem jakýsi lyžařský dvoj-areál, kde najdete až 8 kilometrů dlouhé sjezdovky s převýšením až 1500 metrů. Lyžuje se hlavně na vrcholu Hohe Scharte, sjezdovky pak končí v údolí, kde jsou návštěvníkům k dispozici ještě další dva menší areály Graukogel a Sport Gastein. Sjezdovky zde spadají z nadmořské výšky 2680 metrů.

Skvěle si zde protáhnou tělo také milovníci klasického lyžování, pro něž je připraveno na 150 km upravovaných běžeckých tratí, jejichž sjízdnost je závislá na sněhových podmínkách. Snowboardisté si jezdí zařádit do Dorfgasteinu, kde se nachází snowpark s překážkami.

Pokud si chcete po náročném sportovním dni odpočinout a nechat tělo zrelaxovat, navštivte komplex Alpen Therme v Bad Hofgasteinu. Jde o vodní zábavní areál s rozlohou 32 tisíc metrů čtverečních, kde najdete termální bazény, sauny, gejzíry, panoramatický bar i alpské jezírko. Centrem Bad Hofgasteinu prochází pěší zóna s obchody, hotely, kavárnami a restauracemi.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA