Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Turracher Hohe

(1400 – 2205 m. n. m.)
Menší lyžařská oblast Turrarcher Hohe se rozkládá na hranicích rakouských spolkových zemí Štýrska a Korutan. Panuje zde pohodová a poklidná atmosféra a svahy nebývají přeplněny lyžaři. Středisko je tak ideální pro trávení rodinné dovolené. Díky poměrně vysoké nadmořské výšce zde lyžařská sezóna panuje od prosince až do konce dubna. Vyhledávané a mezi lyžaři velmi oblíbené je zejména jarní lyžování. Pro oblast jsou typická také četná jezera a mírné, nepříliš vysoké kopce. Zdejší svahy tak poskytují překrásné výhledy, především na jezero Turracher Höhe vklíněné mezi vysoké horské štíty.

Středisko celkově poskytuje lyžování na 38 km sjezdových tratí, z nichž 6 je modrých, 11 červených a 2 černé. Přeprava lyžařů na svazích je zajištěná pomocí 8 vleků a 5 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 20 tisíc osob za hodinu. Nejdelší sjezdovka Eisenhut měří 3 km a překonává výškový rozdíl 500 metrů. Nejtěžší černou sjezdovkou je Kornock dlouhá 600 metrů. Extrémně těžké sjezdovky zde nenajdete, můžete však využívat propojení mezi udržovanými červenými a černými tratěmi. V okolí Turracher Hohe je připraveno také 25 kilometrů upravovaných a značených běžeckých tratí převážně střední obtížnosti. Na své si zde proto přijdou jak začínající, tak i pokročilejší běžkaři. Většina těchto tratí se nachází v nadmořské výšce 1700 – 1800 metrů. Ve středisku je celá řada možností polyžařské zábavy. Najdeme zde sáňkařské dráhy i zimní chodníky pro zimní pěší turistiku. Pokud máte rádi kulturu, vydejte se do Mineralogického muzea. Turracher Hohe je od Prahy vzdáleno 534 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA