Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Výstava impresionistů ve Vídni

Jak spontánně pracoval ve skutečnosti van Gogh? Který impresionista maloval na bedně kubánských doutníku? Jaké tajemství odhaluje rentgenový snímek Renoirova obrazu? Odpovědi na tyto a další zvídavé otázky vám přináší aktuální výstava ve vídeňské Albertině. Potrvá až do ledna příštího roku.

Na výstavě se představuje přibližně 130 obrazů od 45 malířů, mezi nimiž nechybí Cézanne, Degas, Gauguin, Manet, Monet, Renoir, Signac, Toulouse-Lautrec a van Gogh. Návštěvníci se mohou těšit na neobvyklý a velmi působivý pohled na svět francouzského impresionismu.

Kromě výtvarných děl uvidí v expozici také originální umělecké potřeby jako štětce, malířské palety, tuby s barvami, skřínky na barvy a malířské stojany, které dokreslí představu o tehdejších pracovních podmínkách ve volné přírodě.

Vedle prvořadých putovních výstav nabízí Albertina - největší habsburský obytný palác -
zájemcům pohled do dobové atmosféry panského sídla a stálou expozici mistrovských uměleckých děl.

Reprezentační prostory Albertiny zahrnují 21 komnat ve dvou podlažích tohoto městského paláce. Jejich centrem a výkladní skříní je Sál múz, který z obou stran obklopují panské obytné komnaty. K vybavení exkluzivním mobiliářem ve stylu Ludvíka XVI. došlo za sasko-těšínského vévody Alberta. Nábytek pocházel z francouzských královských dvorních dílen v Paříži a ve Versailles a byl původně zhotoven pro Albertův bruselský sídelní zámek Laeken. Albertův dědic, arcivévoda Karel, inicioval v roce 1822 novou úpravu vnitřního zařízení ve stylu francouzského empíru a pověřil vídeňskou manufakturu Josepha Danhausera (1780-1829), aby vybavila palác přepychovým nábytkem a umělecky zpracovanými parketovými podlahami.

Po dokončení rozsáhlých restaurátorských prací reprezentativních místností v roce 2008 se návštěvníci historických prostor Albertiny s exkluzivním vnitřním zařízením mohou opět vydat do vznešeného světa epochy klasicismu a utvořit si věrnou představu o tehdejším živote vysoké šlechty v habsburském městském paláci. Druhou stěžejní částí nabídky Albertiny jsou významná umělecká díla ze stálé expozice výtvarného umění nazvané Mistrovská díla moderny.

Od května 2009 uvádí Albertina poprvé za dobu své existence výstavu z vlastních sbírkových fondu, což umožnilo převzetí soukromé sbírky Batliner v roce 2007. Expozice reprezentuje nejzajímavější kapitoly umření posledních 100 let. Obrazy autoru, mezi nimiž najdeme jména jako Claude Monet, Pierre-Auguste Renoir, Paul Cézanne, Amedeo Modigliani, Henri Matisse, Joan Miró, Pablo Picasso, Paul Klee, Vasilij Kandinskij, Marc Chagall a Kazimir Malevic, vám otevírají ojedinělý pohled na uměleckou tvorbu francouzského impresionismu a postimpresionismu, německého expresionismu a ruské avantgardy. V obrazech pozdního Picassa, v exponátech od Marka Rothka a Francise Bacona vás expozice zavede až do umění druhé poloviny 20. století a v samém závěru představí exponáty od Gerharda Richtera a Alexe Katze.

Výstava impresionistů ve Vídni potrvá do 10.1.2010. Otevírací doba je denně 10-18 hodin, ve středu do 21 hodin. Vstupenky na výstavy a do habsburských reprezentačních místností (kombinované vstupenky) lze objednat na webové stránce Albertiny www.albertina.at/ticket-shop

- PR článek -

Kontakty:

Mgr. Bohuslava Škvárová-CK NEON
Komořanská 7
143 00  Praha4

Tel. 603 713 185
info@ckneon.cz
www.ckneon.cz

Článek byl zobrazen 10 086 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA