Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

hrad Bernstein

Malé městečko Bernstein je jediným světovým nalezištěm zelené formy serpentinou a především proto se stal i vyhlášeným šperkařským centrem. Některé dílny jsou přístupné stejně jako skalní muzeum rodiny Potschů v podzemí jednoho z domů na náměstí) se 105 m dlouhým tunelem.

Městečko Bernstein na úpatí stejnojmenné hory se může pochlubit také stejnojmenným hradem. Hrad patří k nejstarším hradům postaveným Maďary a sloužil jako opěrný bod proti Štýrsku. Hrad vznikl kolem r. 1200 (první zmínka se datuje z r. 1248). Ve 14. a 15. století docházelo na hradě k novým výstavbám hradu a mocného pevnostního okruhu. V roce 1647 byl vnitřní hrad zničen výbuchem prachu po zásahu blesku. Od roku 1892 byl hrad v majetku rodiny Almásy.

Původní hradní věž stála pravděpodobně v místech západního traktu. Vnitřní hrad tvoří uzavřený dvoupodlažní komplex na ledvinovitém půdorysu. V severovýchodním nároží se nachází čtverhranná středověká věž s horním poschodím a helmicí dostavěnou v 18. století. Ve východním traktu je situován rytířský sál s figurálními reliéfy z Ovidiových Proměn. Zařízení hradu pocházející ze 17. – 18. století tvoří intarzované dveře, kachlová kamna a zajímavé nástěnné malby. Malá kaple v jihovýchodním nároží s polokruhovou apsidou byla zřízena v 18. století.

Dnes je hrad v majetku hrabat Kueffsteinů. V současné době funguje v jeho části luxusní hotel a restaurace, zbytek je přístupný veřejnosti. V okolí se nacházejí hrady Lockenhaus, Schleinig a v sousedním Dolním Rakousku hrad Kirchschlag.

 

Kontextová reklama.

Bernstein, vyhlášené šperkařské centrum

Bernstein, vyhlášené šperkařské centrum

V rakouské spolkové zemi Burgenlandsko se nachází malé městečko Bernstein, které se stalo vyhlášeným šperkařským centrem. Může za to jediné světové naleziště zelené formy serpentinitu, který je oblíbeným šperkařským kamenem.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA