Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Matrei in Osttirol

Matrei in Osttirol jsou klimatické lázně na jižním úpatí Vysokých Taur, středisko zimních sportů a turistiky. Centru vévodí kostel St. Albin s freskami od Franze Antona Zeillera.

V přilehlé vísce Ganz se na vyvýšenině tyčí kostel sv. Mikuláše, viditelný na míle daleko. Představuje jednu z mála ukázek románského chrámu tzv. jihoněmeckého typu (kdy kostelní věž stojí přímo nad chórem a kněžištěm) v Tyrolsku. Chór má dvě podlaží, obě úrovně jsou zdobeny freskami. Dole je vyobrazeno stvoření člověka a fragmenty z legendy o svatém Mikuláši od neznámého umělce z 13. století, nahoře pak italský potulný malíř znázornil výjevy ze Starého zákona. Z Matrei lze podnikat výlety do okolních údolí.

Matrei je hlavním střediskem rekreační oblasti jižní části Vysokých Taur. Pro Matrei je typická přátelská až rodinná a idylická atmosféra horského venkova. Místní obyvatelé zde ještě řádně dodržují staré zvyky a tradice, přesto je to i pro hosty velmi příjemné místo pro zimní dovolenou. Matrei je ideálním výchozím bodem pro četné zimní túry po údolí Virgentalu. Ať už se rozhodnete pro lyže, snowboard, bruslení, sáňkování, či zimní turistiku, ve Virgentalu najdete pro všechno skvělé podmínky. Vedle četných aktivit zde nechybí ani možnost zajít na nákupy nebo zajímavá kulturní a lákavá kulinářská nabídka.

Vysoké jižní Taury (920 m - 2405 m) patří k nejkrásnějším alpským oblastem s nejjistější sněhovou pokrývkou na alpském jihu. Jsou situovány ve východním Tyrolsku, jehož hlavním městem je Matrei. Matrei je centrum lyžařského střediska Goldried, které oceňují zejména příznivci nordického lyžování. Nedaleko odtud se nacházejí lyžařské oblasti idylických lyžařských vesnic Virgenma, Prägraten a zvláštním bonbónkem je areál Kals na úpatí Grossglockneru. Všechny nabízejí velkolepé panoráma alpských třítisícovek.

Největší vlastní lyžařský areál má Matrei. Horská stanice Godried leží ve výši 2 190 metrů a otevírá několika vleky převážně rodinné sjezdy. Svahy Kalsu nabízejí impozantní pohled na nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (3 798 m). V Prägratu a Virgenu jsou k dispozici menší sjezdovky, kterých využívají zejména začátečníci k výuce. Náročnější lyžaři mohou využít za příplatek na jednu permanentku lyžování na ledovci v Molltalu, nebo ve střediscích Heilligenblut, Leinz, Pragraten, Kals a jiných. Celá oblast zahrnuje na jeden skipas 240 km sjezdovek, z toho 80 km modrých, 120 km červených a 40 km černých sjezdových tratí s 6 kabinami, 28 sedačkami a 34 vleky. Pro běžkaře je rájem 60 km údolních dvoustop ve výšce 1500 m.

Krajinně půvabné trati se nacházejí v celé oblasti – v Matrei, Virgen i Kalsu. V Kalsu se vyplatí absolvovat zajímavou trať, která se vine podél břehu potoka. Stopy ve Virgen jsou oblíbeny pro svojí bruslařskou stopu. Co však Matrei, Virgen a Kals dělá atraktivním je jejich výchozí pozice ke kratším i delším lyžařským túrám. Jak pro běžkaře-příznivce maratonských tratí, tak i pro „normální“ běžkaře jsou zde k dispozici nesčetné túry.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 28. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA