Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krimml

Na západě Salcburska se v oblasti Zell am See nachází vesnička Krimml, která se nejvíce proslavila svými vodopády. Krimmelské vodopády (Krimmler Wasserfälle) jsou nejvyšší v celé Evropě a páté nejvyšší na světě. Díky nim a spoustě dalších přírodních zajímavostí a možností sportovního vyžití je obec Krimml turisticky velmi vyhledávaná.

Vesnička Krimml ležící v nadmořské výšce 1067 metrů patří spíše k těm menším, žije v ní okolo 850 obyvatel. V jejím blízkém okolí se rozkládají ještě další malé obce, jako Oberkrimml, Hinterkrimml, Unterkrimml, Krimmler Achental nebo Nothdof, které jsou většinou tvořeny jen pár domky. Krimmlem prochází důležitá vysokohorská silnice Gerlos Pass. Jízda po ní je opravdovým zážitkem, nabízí totiž úchvatné panoramatické výhledy. V zimním období však mnohdy nebývá sjízdná.

Krimml je situován na půl cesty mezi lyžařskými středisky Zillertal Arena – Hochkrimml - Gerlosplatte a Arena Wildkogel v Neukirchenu. Jsou vzdáleny asi 9 km, takže pokud někomu nevadí dojíždění autem nebo skibusem za lyžováním a dalšími radovánkami na sněhu, bude pro něj Krimml ideální základnou. Mnoho ubytovacích zařízení ve vesnici má výhled na Krimmelské vodopády, které jsou místní atrakcí číslo jedna.

S celkovou výškou 380 metrů jsou Krimmelské vodopády největšími v Rakousku. Nacházejí se na jih od obce, v protáhlém údolí Krimmler Achental. Průtok vody se mění v závislosti na ročním období, nejvíce vody bývá ve vodopádech v červnu a červenci, kdy taje sníh z vrcholků okolních hor. Nejméně vody bývá v únoru, kdy řeka, která je napájí, téměř zamrzá. Krimmelské vodopády jsou soustavou několika vodopádů a kaskád, přičemž každý stupeň má několik metrů na výšku. Nejmohutnější a nejdivočejší část vodopádů najdete na samém začátku údolí, ve vzdálenosti asi 2 km od obce Krimml.

Podél vodopádů vede upravovaná turistická stezka doplněná mosty a schůdky. Stezka vede nahoru až na náhorní planinu a rozhodně se vyplatí se projít až sem. Nabízí se odtud totiž impozantní výhled na okolní horské vrcholky a kolem dokola se rozkládá jen rovina s horskými loukami. Krimmelské vodopády každoročně navštíví na 400 tisíc lidí. Platí se zde sice vstupní poplatek 2,50 EUR, ale návštěva rozhodně stojí za to.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 29. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA