Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Perg

Městečko Perg se nachází necelých 30 km východně od Lince v oblasti dolního Mühlviertelu. Prokazatelně bylo osídleno už v halštatské době, předměty ze zdejších archeologických nalezišť můžete vidět v místním muzeu Heimathaus-Stadtmuseum. Po staletí se tu vyráběly mlýnské kameny a v 19. století též slavné oplatky Manner (vyrábějí se dodnes, ale jinde).

Původně románský farní kostel byl v pozdní gotice rozšířen na trojlodní chrámovou stavbu, v jeho věži najdou návštěvníci krásnou freskovou výzdobu. Na pahorku severně od centra stojí kaple, pozdně barokní stavba s eliptickým půdorysem. Na náměstí Hauptplatz stojí za pozornost také pranýř z roku 1587. Mnohé z měšťanských domů mají vyřezávané štíty, štuky a v oknech barokní mřížoví, mezi nejhezčí pravděpodobně patří Seifensiederhaus z roku 1563.

Tipy na výlety
Horní Rakousy lákají turisty zejména na jezera Solné komory, městečko Hallstatt, Dachstein s proslulými jeskyněmi (Hallstatt a Dachstein byly společně zapsány na seznamu UNESCO), národní park Kalkalpen, četné kláštery a samozřejmě Dunaj a Linec, průmyslové město s půvabným historickým jdárem. Zdejší chmurnou zastávkou je Mauthausen, kde se za války nacházel nacistický koncentrační tábor.

Vápencové pohoří s nejvyšším vrcholem Hoher Dachstein (2995 m) se rozkládá na hranici Horního Rakouska, Štýrska a Salcburska. Z vesničky Obertraun (na severním břehu řeky Traun, která protéká jezerem Halstätter See) vede lanovka k proslulým Dachsteinským ledovým jeskyním. Jde o miliony let starý jeskynní komplex, jeden z nejrozsáhlejších na světě. Některé části pokrývá pětisetletá ledová vrstva, která každým rokem sílí. Spolu s blízkým Hallstattem byly Dachsteinské jeskyně zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

 

Kontextová reklama.

  • Rakousko - aktivní dovolená s CK POZNÁNÍ

    Pohodové týdny s CK Poznání vstoupily do druhého desetiletí. Zveme Vás do Rakouska, Itálie, Francie, Švýcarska, ale i do dalších evropských i mimoevropských destinací. Vydejte se s námi aktivně strávit svou dovolenou s ubytováním v příjemných *** až **** hotýlcích či penzionech a se skvělou stravou.
  • Zájezdy do Rakouska – krásy Vídně, památky UNESCO i výlety do hor

    Zájezdy s CK ERIKA Tour – vydejte se s námi za krásami Rakouska - Alpské vrcholky, soutěsky a jezera, císařská Vídeň nebo plavba po Dunaji. Slevy na vstupy a jízdenky díky regionálním KARTÁM. Již 29. sezónu plníme vaše sny.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Rakousku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Rakousku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

Zájezdy do Rakouska

Bohatá nabídka pobytových i poznávacích zájezdů do Rakouska za mimořádné ceny. Last minute nabídky českých i německých CK.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Rakousko.Světadíly.cz jsou komplexním průvodcem po Rakousku. Najdete zde články, rady a informace na cesty, průvodce rakouskými městy Vídeň, Salzburg a dalších, informace o lyžařských letoviskách i obecné informace o lyžování v Rakousku. Rakousko je země snadno dostupná, proto zde najdete i informace o zajímavých vesničkách a tipy na krátké výlety. Součástí jsou i zájezdy do Rakouska, poznávací zájezdy, lyžařské zájezdy a pobyty spojené s golfem.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | USA